خوراکی ها و خواص

آیا مصرف ماء الشعیر باعث چاقی می شود

آیا مصرف ماء الشعیر باعث چاقی می شود

بسیاری از مردم برای دوری از مضرات و آسیب های نوشابه‌ های گازدار به مصرف ماء الشعیر روی می‌ آورند و این نوشیدنی که در واقع عصاره جوانه جو می باشد را جایگزین می‌ کنند. اما حرف و حدیث‌ هایی نیز پیرامون ماء الشعیر وجود دارد، به خصوص که بسیاری معتقدند این نوشیدنی باعث چاقی و اضافه وزن می شود.

ماء الشعیر از عصاره مالت یا جوانه جو به همراه رازک، مخمرها و آب گازدار که همان اسید فسفریک و دی اکسید کربن است تهیه می ‌شود. مالت حد واسط دانه جو است، بنابراین جزو ترکیبات کربوهیدرات محسوب می شود که در فرآیند تهیه ماء الشعیر تحت تخمیر قرار می گیرد. طی فرایند تخمیر مقداری از این کربوهیدرات ‌ها به کربوهیدرات‌ های حد واسط شکسته می‌ شوند که هضم و جذب آنها بسیار راحت است. این مواد نیز همچون کربوهیدرات ‌ها در بدن سوخته و انرژی تولید می ‌کنند، بنابراین کالری قابل توجهی دارند. در ماء الشعیر علاوه بر ترکیباتی چون قند مالتوز و مخمرها، ویتامین ‌های B1،B2 ،B5 نیز وجود دارند که برای متابولیسم کربوهیدرات ‌ها، روزانه به آنها نیاز داریم. بنابراین ماء الشعیر بخشی از ویتامین‌ های مورد نیاز روزانه بدن را تامین می ‌کند. به علاوه این نوشیدنی حاوی ۱۶ اسید آمینه ضروری مورد نیاز بدن است و در هر لیتر از آن، تقریبا ۲۰ میلی ‌گرم ویتامین C وجود دارد.

روش سنتی تهیه ماءالشعیر در طب قدیم

در این روش جوی پوست کنده را در آب ریخته و با شعله ملایم می جوشانند سپس آنر ا از روی حرارت برداشته و بعد از ته نشین شدن، آب سرخ رقیق بالای آن ماء الشعیر نامیده می شود. از ماء الشعیری که به این روش تهیه می شود برای دفع سموم بدن، کاهش فشار خون، کاهش حرارت درونی، حرارت کبد، عطش مفرط و همچنین درمان زخم روده، درمان سل و سرفه‌ های خشک استفاده می کنند.

روش صنعتی تهیه ماء الشعیر

در این روش ابتدا جو را به جو جوانه زده (مالت) تبدیل می کنند و پس از گرفتن جوانه و خشک کردن طی فرایندی از مالت، مایه ای تهیه می کنند که به آن آبجو گفته می شود. مایع به دست آمده در این فرآیند الکلی است زیرا آبجو دارای مخمر بسیار فعالی است که در محیط مساعد الکل تولید می‌ کند. در مرحله بعد به روش تقطیر برحسب میزان الکلی که می خواهند در محصول باقی بماند از آن الکل زدایی می کنند.

نکته : معمولا در این قبیل نوشیدنی هایی که وارد کشورهای اسلامی می شود ۰/۵ درصد الکل وجود دارد.

طرز تهیه ماء الشعیر بدون الکل در داخل کشور (حذف تخمیر یا تخمیر محدود)

در ایران تخمیر محدود اعمال می شود و قبل از اینکه مایع به دست آمده الکلی شود به آن شوک حرارتی می دهند تا از الکلی شدن آن جلوگیری کنند. در حقیقت آب جو دارای مخمری است که در محیط مساعد الکل تولید می کند. شوک حرارتی ایجاد شده باعث از بین رفتن مخمر می شود. ماء الشعیر رایجی که در کشورمان مصرف می شود، اصلا آبجو نیست و در واقع یک نوشیدنی بر پایه مالت است.

مصرف ماء الشعیر تا چه اندازه مجاز است؟

به علت کمبود دریافت سبوس و ویتامین‌ های موجود در سبوس غلات مصرف این نوشیدنی می تواند بخشی از نیاز به این ویتامین‌ ها را تامین کند، به طور کلی مصرف متناسب و متعادل ماء الشعیر به جای نوشابه ‌های گازدار دیگر توصیه می ‌شود. اما با توجه به اینکه این نوشیدنی کالری قابل ملاحظه ‌ای دارد عادت به مصرف آن می تواند منجر به اضافه وزن شود و مصرف آن برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند و یا کسانی که می‌ خواهند وزن‌ شان را کنترل کنند، باید محدود شود. به علاوه استفاده از ماء الشعیرها به دلیل دارا بودن مواد قندی زیاد، برای دیابتی ‌ها توصیه نمی شود. از طرف دیگر، با اینکه بخشی از گاز موجود در این نوشیدنی مربوط به فرآیند تخمیر است، اما بخش عمده گاز توسط کارخانه ها به صورت صنعتی اضافه می ‌شود که عمده‌ ترین آن گاز CO2 است. اگر اسید فسفریک به کار رفته در این نوشیدنی زیاد باشد، می تواند موجب پوکی استخوان شود. بنابراین در افرادی که بیش از اندازه از این نوشیدنی استفاده می ‌کنند، احتمال برداشت کلسیم از بدنشان بیشتر است و چنانچه به کمبود ویتامین D یا کمبود کلسیم نیز دچار باشند، مصرف ماء الشعیر احتمال بروز مشکلات استخوانی را در آنان بسیار افزایش می ‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *